21.11.2022 08:37 3 WH/Pomorska Policja

Policjanci zagrają charytatywnie w siatkówkę, aby pomóc choremu koledze

Fot. siepomaga.pl

Michał Gdaniec, policjant z Gdańska, nagle zachorował na ostre obustronne zapalenie płuc. Choroba spustoszała organizm mężczyzny. Trwa zbiórka na leczenie. Koledzy z pracy pana Michała rozegrają dwa charytatywne mecze siatkówki, aby wspomóc akcję.

Pod koniec września Michał Gdaniec trafił do szpitala. Policjant miał problemy z oddychaniem. Okazało się, że to ostre obustronne zapalenie płuc, które w kilka godzin spowodowało całkowitą niewydolność oddechową zagrażającą życiu.

Niestety, lekarze zaniepokojeni brakiem reakcji w kończynach górnych i dolnych stwierdzili, że z powodu niedotlenienia oraz zatrzymana krążenia, do którego doszło w Kociewskim Centrum Zdrowia, gdzie był reanimowany przez ok. 30 minut, doszło do zaniku mięśni. Jedynym sposobem na przywrócenie sprawności Michała jest poddanie go długotrwałej rehabilitacji, nie tylko ruchowej, ale także oddechowej. Michał wszystkiego musi uczyć się od nowa. Jeść, pić, mówić, oddychać, stawiać pierwsze kroki – czytamy w opisie zbiórki.

Zobacz także: Niejednokrotnie ratował ludzkie życie, teraz sam potrzebuje pomocy

Trwa zbiórka na leczenie mężczyzny. W pomoc angażują się jego koledzy z pracy. Zaplanowano dwa mecze charytatywne piłki siatkowej.

Podczas pierwszego meczu gdańscy policjanci zagrają z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. To wydarzenie sportowe odbędzie się 21 listopada 2022 roku w godzinach 17:15-19:15 w hali sportowej Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku przy al. Hallera 14 – informuje Pomorska Policja. - Serdecznie zapraszamy do kibicowania oraz prosimy o pomoc i wsparcie finansowe dla naszego kolegi.

Natomiast w czwartek (24 listopada) mundurowi będą rywalizować z drużyną Speednet z trójmiejskiej ligi amatorskiej. Początek spotkania o godzinie 18:00 w Zespole Szkół Autonomicznych przy al. Niepodległości 739A w Sopocie.

Zbiórka na leczenie pana Michała


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24