19.11.2022 16:34 38 Kaja

WOŚP zagra w Wejherowie. Tym razem staje do walki z sepsą

Fot.Marcin Zieliński, wosp.org.pl

Wejherowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został już oficjalnie zarejestrowany. Tym samym ruszyła wielka finałowa machina.

Tegoroczny 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku, pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!"

W tegorocznej zbiórce realizowanej w Wejherowie wzięło udział 89 wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie miasta.

W tym roku wejherowski sztab także zaprasza chętnych do kwestowania. Poszukiwane są też firmy i sklepy do rejestracji sztabowych i Firmowych Puszek Stacjonarnych. Jak co roku przekazywać też można fanty na aukcję.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

W ubiegłym w finale wejherowski sztab zebrał 102213,10 PLN.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...