29.11.2022 12:40 10 Kaja/PM

Wejherowskie klamoty i urodziny karty mieszkańca już w sobotę

Fot. archiwum

Wejherowska Ekofabryka zaprasza na trzecią odsłonę Wejherowskich Klamotów. Już 3 grudnia będzie można nabyć rzeczy z drugiego obiegu, z których dochód przeznaczony będzie na organizacje pożytku publicznego i fundacje. Podczas wydarzenia odbędą się także pierwsze urodziny wejherowskiej karty mieszkańca.

Pierwsza edycja klamotów odbyła się w czerwcu. Jako, że wydarzenie od razu przypadło mieszkańcom Wejherowa i okolic do gustu, ekologiczną inicjatywę kontynuowano we wrześniu.

Fot. archiwum Fot. archiwum Fot. archiwum Fot. archiwum Fot. archiwum Fot. archiwum Fot. archiwum

Galeria mieszcząca się przy ul. Fabrycznej w Wejherowie swoje podwoje ponownie otworzy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. 3 grudnia wszyscy chętni będą mogli zaopatrzyć się w rzeczy z drugiej ręki, odnowione przez pracowników i wolontariuszy Ekofabryki.

Co ważne cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany organizacjom działającym lokalnie.

Podczas wydarzenia od 9:00 do 14:00 odbędą się także pierwsze urodziny karty mieszkańca Wejherowa.

Wśród posiadaczy karty mieszkańca będą losowane nagrody ufundowane przez partnerów programu, na małej scenie odbędą się pokazy artystyczne, sportowe i muzyczne. Tego dnia będzie możliwość założenia karty, ale przypominamy o zabraniu niezbędnych dokumentów koniecznych do jej założenia m.in. kopii pierwszej strony PIT lub pierwszej strony decyzji wydanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie lub pracy w przypadku emeryta bądź rencisty kopii legitymacji emeryta, z której wynika miejsce zamieszkania w Wejherowie aktualnej legitymacji szkolnej bądź studenckiej informuje wejherowski ratusz.

Miasto zapewnia ekologiczny, bezpłatny transport – autobusem elektrycznym, który będzie kursował z Placu Jakuba Wejhera do Ekofabryki. Wyjazd o godz. 8:40, 9:40, 10:40, zapewnione są też powroty - ostatni o godz. 14:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...