18.11.2022 14:30 9 PM/KPP Puck

Motorowerem wjechali w krawężnik. Kierowca był nieprzytomny. Pomógł policjant

Fot. TTM

Dwóch 16-latków jadących na motorowerze miało wypadek. Kierowca uderzył w krawężnik powodując upadek obojga. Świadkiem zdarzenia był policjant, który udzielił pomocy poszkodowanemu nastolatkowi. "Stróż prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze - nawet w czasie wolnym od służby" - podają puccy policjanci.

W środę (16 listopada) we Władysławowie na ulicy Gdańskiej doszło do zdarzenia drogowego. Brał w nim udział motorowerzysta oraz jego pasażer. Kierowca uderzył w krawężnik powodując upadek obojga 16-latków. Mł.asp. Mateusz Owczarczyk widząc upadek jadących na motorowerze natychmiast przystąpił do działania. Na początku sprawdził obrażenia ciała 16-latka, który był nieprzytomny.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Reakcja stróża prawa była natychmiastowa. Na początku sprawdził on obrażenia kierującego jednośladem, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz powiadomił o całym fakcie służby ratunkowe. Pasażer nie doznał żadnych obrażeń. Stróż prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze - nawet w czasie wolnym od służby - informuje mł.asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

Gdy 16-latek odzyskał przytomność i sytuacja uspokoiła się stróż prawa monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Poszkodowany trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Pasażer nie doznał żadnych obrażeń.

Wkrótce na miejsce przyjechali policjanci, którzy ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kierujący jadąc ulicą Gdańską stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas po czym uderzył w krawężnik i upadł na jezdnię - dodaje mł.asp. Łukasz Brzeziński.

Mł.asp. Mateusz Owczarczyk po pracy w policji aktywnie działa w Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...