18.11.2022 15:00 10 PM/UM Gdańsk

Dziś inauguracja Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W ramach jarmarku będzie dostępnych 155 stoisk oferujących upominki, świąteczne dekoracje i różne smakołyki. Jarmark znajduje się na Targu Węglowym, ulicach Tkackiej i Bogusławskiego, a także przy Forum Gdańsk. W ramach wydarzenia zaplanowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i całych rodzin. Jarmark otwarty będzie od piątku, 18 listopada. Oficjalna inauguracja, z paradą - w sobotę, o godz. 16.

Myślę, że w tych trudnych czasach wszyscy potrzebujemy tego, by móc spotkać się w przyjemnym miejscu z innymi ludźmi. Dlatego cieszę się, że miasto Gdańsk, wraz z licznymi partnerami, konsekwentnie tworzy, od wielu lat, markę świątecznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jest on dobrze postrzegany nie tylko przez gdańszczan i odwiedzających nasze miasto, ale zdobywa laury także jako jeden z najładniejszych jarmarków europejskich - mówiła prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Podczas jarmarku pojawią się na pewno nowe iluminacje, w tym anielskie skrzydła, fontanna. Na jarmarku spotkacie, po raz pierwszy, ożywione dziadki do orzechów - Państwa Orzechowskich, w charakterystycznych strojach wzorowanych na mundurach żołnierzy Gdańskiego Garnizonu.

Na jarmarku bożonarodzeniowym nie zabraknie lubianych przez mieszkańców smakołyków i grzanego wina, ale spróbować będzie można też potraw kuchni z aż 20 krajów, w tym kuchni japońskiej, tajskiej i krymsko-tureckiej. Będą dania m.in. z Litwy, Ameryki, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Belgii, Grecji, Ukrainy, Włoch, Turcji i Polski.

Jarmark Bożonarodzeniowy to największa zimowa atrakcja turystyczna Gdańska, którą zawsze rozświetlają klimatyczne iluminacje. W dobie kryzysu energetycznego, kiedy wszyscy powinniśmy oszczędzać, MTG - organizator jarmarku, postawił na światła LED zamiast żarówek.

Szczegółowy program jarmarku znajduje się na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...