18.11.2022 14:00 10 PM/KAS

W Helu sprzedawali biżuterię z podrobionymi znakami towarowymi

Fot. KAS

Właściciel jednego ze sklepów w Helu miał sprzedawać biżuterię z podrobionymi znakami towarowymi. Podczas kontroli zabezpieczono ponad 1100 sztuk towaru.

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni realizując czynności kontrolne z zakresu prawidłowości obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych w jednym ze sklepów z biżuterią w miejscowości Hel, zwrócili uwagę na legalność towaru oferowanego do sprzedaży.

Na przedmiotach widniały oznaczenia charakterystyczne dla znaków zarejestrowanych na rzecz znanych światowych marek, a ich niska cena i jakość mogła świadczyć, że oferowane wyroby nie są oryginalne i mogą naruszać art. 305 ustawy Prawo własności przemysłowej – informuje Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

Podczas kontroli zabezpieczono ponad 1100 sztuk towaru. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową oraz powiadomili przedstawicieli właścicieli znaków towarowych.

Właścicielowi sklepu postawiono zarzut usiłowania dokonania obrotu poprzez oferowanie do sprzedaży biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi – czytamy na stronie Krajowej Administracji Skarbowej.

Właścicielowi sklepu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...