11.11.2022 16:24 0 PM/TTM

W gminie Kosakowo pobiegli dla Niepodległej

Fot. Jakub Dulko/TTM

Zawodowcy i amatorzy, osoby w różnym wieku - wszyscy pobiegli w biegu niepodległości gminy Kosakowo. Między innymi w ten sposób władze gminy i mieszkańcy uczcili 11 listopada.

Od lat w gminie Kosakowo odbywają się uroczystości w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, na które składa się: gala wręczenia statuetek Złote Kłosy, msza św. w intencji Ojczyzny oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem działacza niepodległościowego Józefa Klebby w Kosakowie, Bieg Niepodległości.

W tym roku Święto Niepodległości ma szczególny wymiar, jeżeli obserwujemy to co się dzieje za naszą wschodnią granicą, gdzie nasz sąsiad - Ukraina walczy z agresją ze strony Federacji Rosyjskiej, to my możemy świętować, że mamy kraj niepodległy, mamy wolną Polskę i dziś te barwy biało-czerwone są bardziej wyraziste - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM

W biegu wzięło udział ponad 300 zawodników.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...