25.10.2022 14:00 47 WH/GDDKiA

Trasa Kaszubska dostępna jeszcze tej jesieni - aktualna droga krajowa będzie wojewódzką

Fot. GDDKiA

Aktualnie na Trasie Kaszubskiej z Szemudu do Gdyni prowadzone są prace budowlane. Potem drogowcy zajmą się przełożeniem ruchu z krajowej szóstki, która stanie się drogą wojewódzką. Oznacza to m.in., że przekrój jezdni zostanie dostosowany do mniejszego natężenia ruchu.

Kierowcy od 11 października mogą już jeździć z węzła Bożepole Wielkie na fragment S6.

Zjadą z niej na sąsiednim węźle Strzebielino i krótkim łącznikiem wrócą na drogę krajową nr 6. To kolejny etap prac budowlanych związanych z budową S6  Bożepole Wielkie–Luzino. Planowane przełożenie ruchu umożliwi kontynuację robót budowlanych na obecnym przebiegu DK6, która po oddaniu do ruchu S6 stanie się drogą wojewódzką – informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To oznacza, że drogowcy będą przystosowywać obecną krajową szóstkę na drogę wojewódzką. Jak wyjaśnia GDDKiA, przekrój jezdni zostanie dostosowany do mniejszego natężenia ruchu, poprawiona będzie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz uzupełnione zostanie oznakowanie na odcinku Bożepole Wielkie-Strzebielino. Kiedy Trasa Kaszubska zostanie oddana, to ruszą roboty w kierunku Bożejewa (Kębłowo).

Na odcinku między Bożepolem Wielkim a Luzinem do wykonania pozostają wspomniane roboty na DK6. Odcinek od Luzina do Szemudu jest gotowy. Trwają prace budowlane na odcinku z Szemudu do Gdyni, które są skoncentrowane na węźle Gdynia Wielki Kack – dodaje Michalski.

Przypomnijmy, że terminy oddania drogi kilka razy ulegały zmianie. Ekspresówka miała być gotowa do końca 2021 roku, potem na wiosnę i lato.

Zobacz także: Co dalej z Trasą Kaszubską?

Uruchomienie wszystkich trzech odcinków drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie-Gdynia Wielki Kack planowane jest na jesień tego roku. To łącznie droga o długości 41 km. Całkowity koszt budowy wynosi ponad 2 mld zł, a unijne dofinansowanie przekracza 984 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...