15.10.2022 15:13 4 WH/TTM

Zawodnicy z Europy chodzili z kijkami w Wejherowie

Fot. Jakub Dulko/TTM

W sobotę (15 października) Wejherowo zamieniło się w stolicę Nordic Walkig. W zawodach wzięło udział 260 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy, Austrii, Litwy i Słowenii.

Finał Pucharu Polski Nordic Walking, Finał Pucharu Europy NW oraz Mistrzostwa Europy w Półmaratonie NW miał miejsce w sobotę (15 października) w Wejherowie.

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM

Niezwykle urozmaicona trasa. Zaskakująca dla ludzi, którzy przyjechali z całej Europy. Spodziewali się, że nad Bałtykiem będzie trasa płaska, a my mamy trasę jak na pogórzu. Trasa jest przepiękna, doskonała, jeżeli chodzi o podłoże - mówi Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walkig.

Po zawodach 5-kilometrowa trasa zostanie na stale oznakowana. W mistrzostwach udział wzięli miłośnicy kijków z Polski, Czech, Ukrainy, Austrii, Litwy i Słowenii. Łączenie 260 osób.

Mnóstwo mieszkańców chodzi z kijami. Niektórzy zawodniczo, inni rekreacyjnie, inni dla zdrowia. To wieki sukces władz miasta. Gdyby nie władze miasta i ich wsparcie, to te zwody nigdy by się nie odbyły - dodaje Bojke.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...