10.10.2022 16:00 2 WH/TTM/Wikęd Luzino

Wikęd Luzino strzelił pięć bramek Czarnym Pruszcz Gdański

W sobotę (8 października) w Luzinie piłkarze Wikędu zmierzyli się z Czarnymi Pruszcz Gdański. Gospodarze strzelili pięć bramek, a rywale – ani jednej. Wikęd zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Za nami 12. kolejka czwartej ligi – Wikęd Luzino kontra Czarni Pruszcz Gdański.

W 7. minucie spotkania bramkarz gości został ukarany czerwoną kartkę za faul za polem karnym. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 z korzyścią dla gospodarzy.

Po przerwie goście próbowali już tylko kontratakować, a Wikęd naciskał i robił to skutecznie. Akcję Łukasza Murakowskiego, Jakuba Kreffta i Skurata przerwał faul w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Dąbrowski. Niedługo po wejściu na boisko swojego gola zdobył Krystian Opłatkowski, wykorzystując prostopadłe podanie Kreffta. A w samej końcówce meczu, dośrodkowanie z lewej strony Murakowskiego skutecznym strzałem głową wykończył 17-letni Oskar Pruszyński-Raban – relacjonuje Wikęd Luzino na Facebooku.

Finalny wynik to 5:0 dla gospodarzy spotkania. Obecnie Wikęd jest pierwszy w tabeli z wynikiem 37 punktów.