07.10.2022 12:30 7 PM/PUW Gdańsk

Ponad 751 mln zł dla samorządów na energię i ciepło

Fot. pixabay.com

Województwo pomorskie otrzymało dokładnie 751 178 138,77 mln zł rządowego wsparcia. Samorządy będą mogły przeznaczyć pieniądze na m.in. na zakup źródeł energii czy ciepła.

Pierwsza transza ma trafić do samorządów do końca tego tygodnia. Następne transze mają być wypłacane w listopadzie i grudniu. Pieniądze będzie można przeznaczyć m.in. na zakup źródeł energii, ciepła oraz inwestycje, które poprawią efektywność energetyczną w regionie.

W praktyce pozwoli to np. na obniżenie rachunków za prąd czy ciepło. Rządowe środki będzie można przeznaczyć również na wydatki bieżące. To szansa na kolejne inwestycje w regionie i lokalny rozwój – informuje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

Samorządy w całej Polsce otrzymają blisko 13,7 mld zł. Odpowiednie przepisy weszły już w życie, a pierwsza transza środków trafi do samorządów do końca tego tygodnia. Będzie to 1/3 z kwoty 13,7 mld zł.

Kwota minimalnego dofinansowania to: 2,9 mln zł dla każdej gminy, 6,1 mln zł dla każdego powiatu i 32,7 mln zł dla każdego województwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24