07.10.2022 13:00 0 PM/TTM/NORDA FM

Przygody i podróże na festiwalu Wanoga

Fot. archiwum/Wanoga 2016

Wejherowo stanie się stolicą wszelkich podróżników. W sobotę (8 października) właśnie tu spotkają się eksploratorzy i podróżnicy. Wszyscy przybędą, by uczestniczyć w 10. Festiwalu Przygody Wanoga, który odbywać się będzie w Filharmonii Kaszubskiej.

Festiwal Przygody Wanoga to jedna z największych tego typu imprez odbywających się jesienią w północnej Polsce. Wydarzenie to skierowane jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką podróżniczą, turystyką oraz aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

Jednymi z prelegentów będą Ola i Karol Lewandowscy, czyli „Busem przed świat”.

Karol i Ola Lewandowscy z „Busem przez świat” to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalni blogerzy podróżnicy w Polsce. Ludzie, którzy jeżdżą kamperem po świecie, zaczynali od przygód po Ameryce, po Australii, a teraz nam opowiedzą o wyjeździe z dzieckiem do Turcji, bo w międzyczasie pojawiła się Gaja – mówi w radiu Norda FM Michał Witkiewicz, organizator Festiwalu Przygody Wanoga.

O ekstremalnych wyzwaniach opowie Piotr Hercog, ultramaratończyk, taternik jaskiniowy, instruktor, trener sportowy i ratownik GOPR. Prezes Fundacji Maratony Górskie i organizator m.in. Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich i Supermaratonu Gór Stołowych. Wielokrotny medalista mistrzostw i pucharu Polski w marszach na orientację, uczestnik kilkudziesięciu ekstremalnych rajdów przygodowych.

Program imprezy - SOBOTA, 8 października 2022

Spływ kajakowy rzeką Redą - godz. 10:00-14:00

Prelekcje podróżnicze - godz. 15:00-21:30

1. Ola i Karol Lewandowscy - Turcja. Z dzieckiem na dziko

2. Joanna Nowak - Somos Dos – podróże Małej i Dużej

3. Adela Tarkowska, Krzysztof Józefowski - Rowerami dookoła świata

4. Piotr Hercog - Hercog Mountain Challenge

5. Monika Witkowska - K2 - szczyt marzeń

Pozostałe atrakcje:

• wystawa fotografii, • stoiska z literaturą podróżniczą, • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Równolegle obok festiwalu odbędzie się Akademia Wanoga, czyli cykl bezpłatnych prelekcji i warsztatów, a także gier terenowych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej. Prelekcje obywać się będą w październikowe piątki i soboty w budynku Filharmonii Kaszubskiej, a także na terenie wejherowskich lasów.

Więcej na temat festiwal tutaj.

mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24