07.10.2022 12:04 0 WH/Norda FM

Wcielili się w Smerfy, żeby hospicjum mogło zakupić nowy sprzęt

Fot. Hospicjum Domowe/Facebook

Podczas charytatywnego spektaklu „Gdzie on jest?” zebrano ponad 17 tys. złotych. Za te środki zakupiono 3 koncentratory tlenu, ciśnieniomierze, pulsoksymetry i podnośnik elektryczny do wejherowskiego hospicjum domowego. „Staramy się wypożyczyć sprzęt i pomóc każdemu bezpłatnie” – mówi Sandra Dzięcielska.

Przypomnijmy, że na początku września w Filharmonii Kaszubskiej wystawiono przedstawienie „Gdzie on jest?”. Na scenie wystąpili m.in. Arkadiusz Kraszkiewicz, Jacek Gafka, Rafał Szlas, Mateusz Ostaszewski i Bartłomiej Szreder.

Zobacz także:Smerfy zawładnęły Filharmonią Kaszubską

Łącznie zebrano 17 160 złotych, za które zakupiono sprzęt do hospicjum domowego w Wejherowie - 3 koncentratory tlenu, ciśnieniomierze, pulsoksymetry i podnośnik elektryczny.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Ten sprzęt ułatwi opiekę nad chorym. To jest coś, co jest używane przez nasze pielęgniarki, teraz będziemy mogli go zostawiać pacjentom, aby mogli kontrolować swój stan na bieżąco i przekazywać informacje, co się dzieje – mówi Sandra Dzięcielska z hospicjum.

Obecnie placówka obsługuje 20 pacjentów, ale przybywa nowych zgłoszeń.

Skupiamy się na pomocy rodzinie. Większość czasu to ona opiekuje się swoimi chorymi bliskimi, dlatego to będzie odciążenie dla opiekunów. Staramy się pomóc każdemu. Jak ktoś do nas przyjdzie i mamy taki sprzęt medyczny na stanie, to staramy się go wypożyczyć i pomóc każdemu – dodaje Dzięcielska.

Jak podkreśla hospicjum, wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24