06.10.2022 13:30 0 PM/UG Kosakowo

Próbują oszukiwać na fotowoltaikę, montaż kotłów czy dostawę opału

Fot. pixabay.com

„Apelujemy o czujność w zakresie współpracy z firmami z branży fotowoltaicznej i grzewczej” – czytamy na stronie gminy Kosakowo. Mieszkańcy zgłaszają, ze odzywają się do nich przedstawiciele firm i powołując się na urząd gminy proponują montaż paneli, kotłów czy dostawę opału.

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców gminy Kosakowo dotyczącymi firm oferujących instalacje fotowoltaiczne informujemy, że Urząd Gminy Kosakowo nie nawiązał współpracy z żadną z takich firm, ani też nie rekomendujemy konkretnego przedsiębiorstwa oferującego montaż paneli, kotłów czy też dostawę opału. Zwracamy również uwagę, że nieprawdziwe są informacje o rzekomych karach za brak wykonania instalacji do końca roku 2022 – poinformowała na swoim Facebooku gmina Kosakowo.

Urzędnicy apelują o czujność, dokładne sprawdzenie przedstawianych mieszkańcom ofert prywatnych przedsiębiorstw oraz wnikliwą analizę dokumentów przed ich podpisaniem, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

Przed oszustami ostrzega także policja.

W ostatnim czasie sporo ludzi rozważa instalację paneli fotowoltaicznych. Na rynku można znaleźć przedsiębiorstwa, które doradzają i montują tego typu urządzenia. Niestety wśród rzetelnych firm mogą znaleźć się także nieuczciwe. Oszuści mogą próbować skłonić nas do zawarcia umowy, która przyniesie dla nas niekorzystne efekty. Może to być strata pieniędzy wpłaconych na poczet realizacji inwestycji, zaciągnięcie zobowiązania celem pokrycia kosztów zakupu, który nie zostanie zrealizowany, a także przekazanie danych osobowych, które mogą być wykorzystane przez przestępców – informują mundurowi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...