05.10.2022 09:00 6 WH/Norda FM

Mieszkanka Redy organizuje pomoc dla ukraińskich żołnierzy

Źródło: Pomagam.pl

Małgorzata Miotke z Redy jest organizatorką zbiórki „Wytrwajmy Pomagajmy” dla ukraińskich żołnierzy. Głównym jej celem jest pomoc humanitarna. Zbierane są sprzęty taktyczne, medykamenty, jedzenie i inne niezbędne artykuły codziennego użytku. Każdy chętny może przyłączyć się do akcji.

Od lutego 2022 roku na Ukrainie trwa wojna. Wraz z jej rozpoczęciem, w Polsce organizowano wiele zbiórek dla Ukraińców. Pomoc nie ustaje.

Mieszkanka Redy, Małgorzata Miotke zorganizowała zbiórkę „Wytrwajmy Pomagajmy” dla 63. Samodzielnej Zmechanizowanej Brygady walczącej na południu Ukrainy, obecnie w okolicach Mikołajewa.

Staramy się pomóc ludziom w najlepszy sposób, jaki tylko możemy tak, aby mieli co jeść, co ubrać i inne rzeczy potrzebne do w miarę normalnego funkcjonowania – mówi pani Małgorzata w programie Gość Dnia.

Zbierany jest sprzęt taktyczny, medykamenty, przedmioty higieny osobistej, jedzenie oraz inne niezbędne przedmioty codziennego użytku.

mat.pras. mat.pras. mat.pras.

Po stronie ukraińskiej mamy swoich przyjaciół i znajomych. Napisali do nas, czy byłaby możliwość, aby przeprowadzić zbiórkę i zakupić konkretne brakujące rzeczy. Udało się raz, drugi i za trzecim stwierdziłam, że pomoc w szerszym zakresie jest potrzebna i tak powstała zbiórka – dodaje Miotke. -Działamy na teranie Polski we współpracy z wolontariuszami z Ukrainy, dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze lepiej prowadzić naszą akcję, trafniej celować w potrzeby żołnierzy, konsultować ważne sprawy oraz uzyskiwać potrzebne nam informacje*.

Wsparcie można okazać wpłacając pieniądze na internetową zbiórkę. Bieżące informacje na temat akcję można śledzić na Facebooku.

Rozmowa z organizatorką akcji w radiu Norda FM:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24