03.10.2022 14:25 23 WH/KPP Wejherowo

Policjanci odzyskali skradzione auto warte pół miliona złotych

Fot. KPP Wejherowo

Na jednym z parkingów w okolicach Strzebielina stał skradziony samochód z Niemiec. Kryminalni z Wejherowa we współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji w Warszawie wspólnie z policjantami z Łęczyc i Luzina odzyskali auto warte pół miliona złotych i zatrzymali 54-latka. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Do akcji doszło w piątek (30 września) przed południem.

Policjanci z Łęczyc zostali skierowani w rejon miejscowości Strzebielino i tam na jednym z parkingów zauważyli samochód, który został ukradziony z terenu Niemiec. Pojazd został przez funkcjonariuszy sprawdzony i zabezpieczony do sprawy. Następnie policjanci z Luzina zostali skierowani do kontroli drogowych, ponieważ sprawca kradzieży samochodu jechał w ich kierunku – relacjonuje asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Fot. KPP Wejherowo

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego wozem 54-latka. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...