03.10.2022 14:00 7 PM/SM Wejherowo

Na nic się zdały ich tłumaczenia. Złodzieje grasowali po ogródkach działkowych

Fot. SM Wejherowo

Mieli włamać się do jednej z altanek i ją okraść. Wejherowska straż miejska otrzymała zgłoszenie, że na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Sucharskiego w Wejherowie grasują złodzieje.

W piątek (30 września) około godziny 19:50 dyżurny straży miejskiej w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, że na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Sucharskiego znajdują się złodzieje, którzy włamali się do jednej z altanek przy alei Orlików.

Wysłany na miejsce zdarzenia patrol złodziei na ogrodach już nie zastał. Na podstawie zeznań świadków ustalono, że kradzieży dopuściła się kobieta z mężczyzną. Funkcjonariuszom przekazano również ich rysopisy. Na tej podstawie strażnicy rozpoczęli penetrować przyległy teren. Na ulicy Zachodniej zauważyli osoby odpowiadające posiadanym rysopisom. Mężczyznę i kobietę ujęli - informuje Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej.

Okazało się, że mężczyzna w torbie posiadał dwupalnikową kuchenkę gazową pochodzącą z kradzieży.

Nie mieli przy sobie anteny telewizyjnej, którą niby również ukradli. Mężczyzna tłumaczył się, że kuchenkę gazową otrzymał od nieżyjącego od trzech lat właściciela. Te tłumaczenia na nic się zdały - dodaje komendant.

Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo

Mieszkańcy powiatu lęborskiego: 58-letnia kobieta i jej 49- letni kompan przekazani zostali policji, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Prawdopodobnie nie była to pierwsza wizyta tych osób na terenie wejherowskich ogrodów działkowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24