01.10.2022 15:00 13 PM/Szpitale Pomorskie

Szpitale Pomorskie na podium za rozbudowę wejherowskiej placówki

Fot. Szpitale Pomorskie

Największa dotychczas inwestycja Szpitali Pomorskich, czyli rozbudowa wejherowskiego szpitala, została dostrzeżona na arenie krajowej. Szpitale Pomorskie stanęły na podium konkursu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”. W kategorii „Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego” projekt pn. „Poprawa jakości i dostępności w diagnostyce i terapii chorób cywilizacyjnych poprzez rozbudowę Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie” zajął trzecie miejsce.

Cieszymy się, że nasza największa dotychczas inwestycja została dostrzeżona na arenie krajowej – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”. – To właśnie dzięki środkom unijnym, samorządu województwa pomorskiego oraz spółki w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie otwarta została nowa siedziba Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń, Blok Operacyjny z 7 salami operacyjnymi, a także Centralna Sterylizatornia i Zakład Patomorfologii oraz Banki Krwi. To co kierowało nami przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu inwestycji to jego nadrzędny cel – otrzymanie przez pacjenta maksimum świadczeń medycznych w jednym miejscu, w jak najkrótszym czasie, aby też móc w pełni wrócić do pełnego zdrowia i tym samym powrócić jak najszybciej na rynek pracy.

Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie

Konkurs „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” zorganizowano już po raz piąty.

Z województwa pomorskiego, w tym roku tylko trzy szpitale uhonorowano głównymi nagrodami: „Szpitale Pomorskie”, Copernicus PL, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, zaś w gronie laureatów znalazły się także: Szpital Specjalistyczny w Słupsku oraz Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie - informuje Szpitale Pomorskie.

Przypomnijmy, że Szpitale Pomorskie w ubiegłorocznej edycji konkursu zajęły III miejsce w kategorii „Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia” za projekt pn. „Wdrożenie i realizacja na terenie trzech województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego projektu „ABCDE – profilaktyka nowotworów skóry”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24