30.09.2022 15:00 0 PM

Od 90 lat wychowują kolejne pokolenia harcerzy. Uroczystości w rumskim hufcu

Fot. zhprumia.pl

Rumskie ZHP świętuje 90-cio lecie. Uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę. Hufiec ZHP Rumia zrzesza drużyny harcerskie i gromady zuchowe działające w Rumi i Redzie, jest częścią ogólnopolskiego stowarzyszenia należącego do światowego ruchu skautowego.

Historia ruchu harcerskiego w Rumi rozpoczęła się w 1932 roku. Od 90 lat kolejne pokolenia instruktorek i instruktorów z Rumi i Redy zrzeszeni w tym Hufcu, czynnie uczestniczą w wychowywaniu dzieci i młodzieży, wspierając je we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.       

Hufiec ZHP Rumia zrzesza drużyny harcerskie i gromady zuchowe działające w Rumi i Redzie, jest częścią ogólnopolskiego stowarzyszenia należącego do światowego ruchu skautowego. Jest organizacją otwartą i apolityczną. Jest ruchem społecznym kształtującym postawy i charaktery - mówi Sambor Sadowski instruktor hufca ZHP Rumia. - To często dzięki harcerstwu wielu w dorosłym życiu osiągnęło sukcesy na gruncie społecznym, zawodowym i osobistym. Nigdy nie jest za późno na przygodę z harcerstwem. Dołącz do nas, a może rozbudzisz w sobie pasję na całe życie - dodaje.       

W tym roku ZHP Rumia obchodzi jubileusz 90-lecia. Uroczystości zaplanowano na najbliższą niedzielę. Odbędą się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w godzinach 15:00 - 18:30.       

W planie wydarzenia m.in. część oficjalna, ale nie zabraknie też harcerskiego śpiewogrania, wystąpi też zespół Siebie Warci, który powstał 20 lat przy hufcu ZHP Rumia. Grały w nim dzieci i ich opiekunowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24