01.10.2022 09:00 9 PM/UG Wejherowo

PSZOK w EkoFabryce dostępny dla mieszkańców gminy Wejherowo

Fot. UG Wejherowo

Od 1 października mieszkańcy gminy Wejherowo będą mieli możliwość oddawania odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz Punkcie Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (PZON) również w EkoFabryce w Wejherowie. Rozwiązanie zostało wdrożone na okres próbny i będzie trwało przez trzy miesiące.

EkoFabryka to obiekt gdzie znajduje się kompleksowy system gospodarki odpadami w Wejherowie. Teraz z usług spółki będą mogli skorzystać także mieszkańcy gminy Wejherowo.

Podpisanie umowy z Zakładem Usług Komunalnych w Wejherowie odbyło się w czwartek (29 września). Odpady od mieszkańców gminy będą przyjmowane nieodpłatnie.

Fot. UG Wejherowo

Przy pozostawieniu odpadów konieczne będzie złożenie oświadczenia o zamieszkiwaniu w gminie Wejherowo i pochodzeniu odpadów oraz zważenie ich indywidualnie lub poprzez zainstalowaną wagę.** W przypadku odpadów zielonych przyjęte odpady będą od wszystkich mieszkańców**, ale te osoby, które korzystają z ulgi za kompostowanie zostaną obciążone wyższą opłatą. Odpady muszą być posegregowane. Dotyczy to również a nawet przede wszystkim odpadów budowlanych – informują władze gminy Wejherowo.

Więcej informacji na temat umowy tutaj.

Nowoczesna EkoFabryka powstała na terenie dawnych zakładów drzewnych w Wejherowie, w dzielnicy Przemysłowej, w rejonie ul. Fabrycznej i Ekologicznej. Na powierzchni około 2 ha znajduje się m.in. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), strefa recyklingu gruzu, myjnia do pojemników i pojazdów, a w budynku zaadaptowanym w hali dawnej fabryki drzewnej – biblioteka z odzysku, skład rzeczy używanych, strefa recyklingu i upcyklingu, warsztaty do naprawy przedmiotów i sprzętów, Centrum Edukacyjne oraz Biuro Obsługi Klienta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24