29.09.2022 16:00 15 PM/Norda FM

Od października zamknięty będzie Oddział Chirurgii Dziecięcej w Wejherowie

Fot. archiwum

Szpitale Pomorskie poinformowały o zamknięciu Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Wejherowie. Od pierwszego października lecznica nie będzie przyjmować żadnych przypadków, odwołane są planowane zabiegi, nie będzie też funkcjonować opieka chirurgiczna dla dzieci w ramach szpitalnego oddziału ratunkowego.

Przyczyną zamknięcia Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Wejherowie jest przeprowadzenie pilnego remontu.

Od pewnego czasu zmagaliśmy się z dość sporymi problemami awarii technicznych w oddziale, dotyczy to między innymi kanalizacji. Ta uciążliwość spowodowała, że jesteśmy zmuszeni wstrzymać udzielanie świadczeń - mówi dla radia Norda FM Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich.

Oddział Chirurgii Dziecięcej w tej chwili jest wygaszany, od soboty pozostanie pusty. Prace remontowe, które mają wyeliminować awarie potrwają do 1 listopada.

Do czasu ponownego otwarcia oddziału pacjenci powinni kierować się do Gdańskiego Centrum Urazowego lub z drobnymi urazami na oddział ratunkowy w Szpitalu Św. Wincentego A. Paulo w Gdyni. W Wejherowie natomiast bez zmian będzie funkcjonować przyszpitalna Poradnia Chirurgii Dziecięcej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24