29.09.2022 12:58 26 PM/SM Wejherowo

Chcieli się włamać do ‘Baryły’

Fot. SM Wejherowo

Trzy osoby próbowały się w łamać do nieczynnego lokalu w Wejherowie. Na widok straży miejskiej zaczęli uciekać. Jeden z nich miał przy sobie myśliwski nóż.

Do zdarzenia doszło w środę (28 września) tuż po godzinie 1:00 w nocy.

Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na ulicy 12 Marca w Wejherowie, trzy osoby chodzą z latarkami i próbują się włamać do nieczynnego lokalu „Baryła” przy ulicy 12 Marca – poinformował Zenon Hinca, komendant straży miejskiej w Wejherowie.

Na miejsce wysłano patrol. Na widok nadjeżdżającego radiowozu mężczyźni ruszyli do ucieczki. Jednego z nich zatrzymano w bezpośrednim pościgu. Miał przy sobie składany nóż myśliwski. Po oględzinach miejsca zdarzenia strażnicy stwierdzili, że na budynku uszkodzona została jedynie deska zabezpieczająca okno.

Ujęty 18-latek nie potrafił wytłumaczyć nocnych wojaży z kolegami po Wejherowie. Nie umiał również logicznie wytłumaczyć po co zabrał ze sobą myśliwski nóż. Jeśli chcieli się włamać do nieczynnego już lokalu "Baryła" to rodzi się pytanie po co? Na to pytanie też nie umiał odpowiedzieć ujęty młodzieniec – wyjaśnia Zenon Hinca.

Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...