29.09.2022 08:00 17 PM/UM Gdynia

'To wyjątkowa przestrzeń Gdyni.' Powstanie tu hotel z basenem

Spacerując aleją Topolową wyraźnie widać przygotowania pod przyszłą inwestycję // fot. Kamil Złoch

Czterogwiazdkowy hotel z basenem oraz lokale usługowe, w których będą działać kawiarnie czy restauracje - zmienia się teren w prestiżowej lokalizacji w centrum Gdyni. Prace konstrukcyjne mają się rozpocząć w 2023 roku.

Obszar pomiędzy skwerem Kościuszki, aleją Topolową a gdyńską mariną to istotny fragment centrum miasta.

Domyka on układ urbanistyczny skweru i stanowi cenną przestrzeń publiczną miasta. O tym, że przestrzeń ta wkrótce się zmieni, informowaliśmy kilka miesięcy temu, w kwietniu tego roku. Wtedy to rozstrzygnięty został konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla wspomnianego terenu. Obowiązek wyłonienia projektu przyszłej inwestycji w drodze konkursu architektoniczno-urbanistycznego zawarty został w ustaleniach planu miejscowego obowiązującego dla tego obszaru. To wyraz troski władz miasta o zachowanie wysokiej jakości tej przestrzeni – informuje gdyński urząd miasta.

mat.pras.

Zaproponowane przez architektów rozwiązanie zakłada wybudowanie dwóch budynków. Przestrzeń pozostawiona pomiędzy nimi da możliwość dojrzeć gdyńską marinę i zacumowane przy niej jachty właśnie od strony fontanny na skwerze Kościuszki.

To wyjątkowa przestrzeń Gdyni. Dlatego istotne jest, żeby powstała tam architektura o wysokiej jakości, kreująca nowe przestrzenie publiczne, przyciągająca mieszkańców i turystów. Jestem przekonana, że wyłoniona w konkursie praca wpisze się harmonijnie w śródmiejską tkankę naszego miasta – mówiła przy okazji ogłoszenia wyników konkursu Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Jeden z budynków przeznaczony zostanie na czterogwiazdkowy hotel ze SPA i basenem. W drugim mieścić się będą apartamenty na wynajem. Z kolei od strony mariny mieścić będą się ogólnodostępne lokale usługowe, takie jak kawiarnie, bary i restauracje.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...