27.09.2022 15:30 4 PM/kosakowosport.pl

Zamknęli pływalnie ze względu na bakterie

Fot. kosakowosport.pl

W związku z wykrytą bakterią w wodzie pod natryskami w strefie basenowej Centrum Sportowego Kosakowo odwołano zajęcia na pływalni. Nie wiadomo, kiedy basen zostanie uruchomiony ponownie.

Decyzja ma związek z przekroczeniem dozwolonej liczby bakterii Legionelli w wodzie pod natryskami.

Na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pucku z dnia 26 września wyłączone z użytkowania będą natryski w strefie basenowej obiektu Centrum Sportowego Kosakowo. Ma to związek z przekroczeniem dozwolonej liczby bakterii Legionelli w wodzie pod natryskami. Przekroczenie norm nie dotyczy wody w niecce sportowej i rekreacyjnej, ale ze względu na zamknięte szatanie i natryski zmuszeni jesteśmy odwołać wszystkie zajęcia odbywające się na pływalni - informuje Kosakowo Sport sp. z o.o.

Bakteria Legionella to jedna z bakterii, która występuję w instalacjach ciepłej wody w budynkach użytkowanych przez człowieka. Jak informuje spółka ze względu na bezpieczeństwo użytkowników na pływalniach obowiązują ścisłe normy, których nie można przekroczyć.

Administracja pływalni wdraża już dodatkowe procedury naprawcze zmierzające do wyeliminowania bakterii uzgodnione w ścisłej współpracy z sanepidem w Pucku.

Zintensyfikowane działania potrwają do końca tygodnia m.in. demontaż oraz dodatkowe czyszczenie mechaniczne i chemiczne wszystkich wylewek prysznicowych, demontaż oraz dodatkowe czyszczenie mechaniczne i chemiczne wszystkich sitek w bateriach umywalkowych, dodatkowy przegrzew instalacji ciepłej wody użytkowej, interwencyjny przegląd urządzeń odpowiedzialnych za przygotowanie ciepłej wody użytkowej, przechlorowanie instalacji ciepłej wody użytkowej, dodatkowa dezynfekcja pomieszczeń z natryskami - informuje Kosakowo Sport sp. z o.o.

Ze względu na troskę o bezpieczeństwo użytkowników pływalni konieczne było zamknięcie natrysków, a co za tym idzie zamknięcie również pływalni do czasu ponownego pobrania wody do badania.. Analiza próbek trwa około dwóch tygodni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...