26.09.2022 10:00 0 JD

Rywalizowali w Regatach o Puchar Marszałka

fot. TTM

We Wdzydzach odbyły się Pomorskie Żagle Wiedzy, podczas których po raz pierwszy wystartowały Regaty o Puchar Marszałka. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkół z całego województwa.

Od kilku lat realizujemy projekt, którego celem samym w sobie nie jest zakup 100 łodzi, chodzi przede wszystkim o to, żeby odciągnąć dzieci sprzed komputerów i zainteresować czymś dodatkowym. Wydaje się, że żeglowanie w województwie, które ma ambicje morskie i ma duży potencjał w postaci dużej ilości akwenów wodnych jest aktywnością, którą polubią najmłodsi - mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

W regatach szkolnych najlepsze okazały się załogi z Kobylnicy i Cedr Wielkich. Oprócz dzieci swój wyścig mieli również samorządowcy tutaj najszybsza była załoga z Sierakowic.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM

W ramach Pomorskich Żagli Wiedzy odbył się piknik edukacyjny, podczas którego uczestnicy mogli się dowiedzieć jak zbudowana jest łódka, jakie są rodzaje ożaglowania jak również poznać zasady bezpiecznego manewrowania na wodzie oraz postępowania w razie wypadków czy awarii.

Pomorskie Żagle Wiedzy to projekt, który obejmuje m.in. zajęcia i obozy żeglarskie dla dzieci i młodzieży, wycieczki edukacyjne, jak również warsztaty bezpiecznego zachowania na wodzie. Realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej. Uczestniczy w nim 120 szkół z całego regionu, łącznie ok. 7 tys. uczniów i 750 nauczycieli.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24