25.09.2022 18:09 77 Kaja/wejherowo.pl
Kilkusetprocentowe podwyżki cen za prąd i gaz zmuszają samorządy do szukania oszczędności. Gaszenie latarni ulicznych czy rezygnacja z oświetlenia budynków, w części polskich miast stały się koniecznością.
Ponad pięciokrotna podwyżka cen energii dla Wejherowa, kryzys energetyczny, duża inflacja - to tylko niektóre z powodów wdrażanych w mieście oszczędności, w tym wyłączeń oświetlenia ulicznego.
— Od października tego roku miasto zmuszone jest ograniczyć oświetlenie uliczne oraz podłączone do niego obiekty sportowo-rekreacyjne – włączona tam będzie co druga lampa. Natomiast oświetlenie placów zabaw i boisk, które mają odrębny system zasilania, wyłączone będzie od godz. 22.00 do rana – informują urzędnicy.
Jednocześnie miasto zapowiada, że w miejscach, gdzie będzie to możliwe, montowane będą czasowe wyłączniki. Są to jednak kosztowne modernizacje.
To trudna, ale konieczna decyzja - właśnie otwarto oferty na dostawę energii elektrycznej na rok 2023, z których wynika ponad pięciokrotny wzrost cen dla miasta z 568 zł za MWh na 3013 za MWh. Przepraszamy za niedogodności, ale zmusza nas do tego bardzo trudna sytuacja w zakresie cen energii i budżetu miasta. Planowane są również inne oszczędności – dodają urzędnicy.
09:07
Luzino póki co, korkuje się w stałych miejscach. W cierpliwość uzbroić się muszą kierowcy znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Młyńskiej i Ofiar Stutthofu. Unormowała się z kolei sytuacja w pobliżu kościoła pw. Św. Wawrzyńca. Ruch w tym rejonie jest płynny.
W Gościcinie, duży ruch jest teraz na gościcińskiej górce. Kumuluje się tradycyjnie w okolicach skrzyżowania z ulicą Szeroką i Słoneczna. W cierpliwość kierowcy uzbroić się muszą również w okolicy szkoły podstawowej.
Podobnie tłoczno jest teraz na ulicy Szkolnej w Bolszewie. Kto może, lepiej niech omija te okolice. Problem z płynnością jazdy będą mieli również kierowcy na ulicach Głównej i Zamostnej. Duży ruch jest teraz w okolicach ronda na ulicy Strażackiej.
Przypominamy, że trwa remont ulicy Tartacznej w Wejherowie, więc w tym miejscu kierowcy muszą kierować się dalej na ulicę Przemysłową, która w tej chwili jest w miarę przejezdna.
08:56
Utrudnienia w ruchu w Luzinie na ulicy Wilczka - trwają prace drogowe. Wprowadzono ruch wahadłowy od skrzyżowania z byłą krajową szóstką do ulicy Lipowej.
09:34
Korkuje się Obwodnica Trójmiasta za Osową w kierunku Gdyni. korki tworzą się w obu kierunkach.
08:32
Korkuje się Gościcińska Górka. Spory ruch jest na ulicy Sobieskiego w Wejherowie. Nie ma utrudnień na trasie z Wejherowa do Rumi.
08:33
Korkuje się za to ulica Zamostna w Bolszewie przy wyjeździe na dawną drogę krajową numer sześć. Wolniej możemy też przemieszczać się na gościcińskiej górce w rejonie skrzyżowania z ulicą Szeroką w Gościcinie.