24.09.2022 11:32 4 Kaja

Policjanci z Gdyni zapraszają na Dni Otwarte Komendy

Fot. KMP w Gdyni

To nie lada gratka dla tych, którzy chcieliby zobaczyć „od kuchni” pracę policjantów, poznać sprzęt, który funkcjonariusze wykorzystują w służbie patrolowej czy na miejscu zdarzenia. W programie zaplanowana jest też wizyta na Stanowisku Kierowania i spotkanie z komendantem.

Dni Otwarte Gdyńskiej Komendy przy ulicy Portowej 15 odbędą się 30 września w godzinach 10.00 – 14.00. Zainteresowani będą mieli okazję zobaczyć miejsca, do których nikt spoza funkcjonariuszy i pracowników Policji na co dzień nie ma dostępu. 

Ponadto osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji będą mogły porozmawiać z funkcjonariuszami do spraw doboru i złożyć na miejscu odpowiednie dokumenty dotyczące wstąpienia w policyjne szeregi.

W miniony czwartek (22 września) swoje drzwi dla chętnych i ciekawych pracy policji otworzyła także pucka Komenda. Odwiedzili ją m.in. uczniowie klasy maturalnej  z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku.

Mogli oni przymierzyć umundurowanie służbowe oddziałów prewencji wykorzystywane przez funkcjonariuszy przy różnego rodzaju zabezpieczeniach imprez masowych, zgromadzeń i protestów.

Wyzwaniem dla słuchaczy była możliwość wzięcia udziału w zawodach sprawdzających jak najszybsze założenie tego oporządzenia. Policjant w roli sędziego odmierzał czas sprawdzając, który z uczniów wykazał się najszybszym i poprawnym umundurowaniem – relacjonują mundurowi.

Komendę w Pucku odwiedzili też ratownicy medyczni oraz opiekun psa ratowniczego z Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do wzięcia udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mogli usłyszeć jak wygląda współpraca służb ratowniczych oraz policjantów w różnego rodzaju działaniach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24