23.09.2022 10:30 0 JD

Policjantki poprowadziły lekcję doradztwa zawodowego

fot. Policja Wejherowo

Policjantki z Wejherowa przeprowadziły spotkania dla klas maturalnych w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie, podczas którego promowano zawód policjanta w ramach lekcji doradztwa zawodowego.

W trakcie spotkania zaprezentowano spot promocyjny. Następnie zostały omówione warunki, jakie powinien spełnić przyszły kandydat do służby. Nie zabrakło informacji na temat procedury związanej z doborem do służby, omówienia wymagań oraz przyznawanych punktów podczas kwalifikacji. Maturzyści także wysłuchali informacji na temat służby w różnych komórkach czy wydziałach komendy. Młodzież dowiedziała się także, że warunkiem koniecznym jest nieposzlakowana opinia przyszłego kandydata oraz niekaralność.

Zwrócono także uwagę, że nawet nieświadome popełnienie przestępstwa daje poważne konsekwencje w przyszłości, ponieważ zamyka nam drogę do wymarzonej pracy, z uwagi na karalność.

Podczas spotkania nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tej tematyce także wykorzystano spot informacyjny, następnie zostały omówione zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...