22.09.2022 15:20 40

Pierwszy zeroemisyjny autobus w MZK Wejherowo

fot. Daniel Zaputowicz / TTM

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo zaprezentował pierwszy autobus w barwach MZK napędzany energią elektryczną. Oficjalna prezentacja nowego pojazdu odbyła się w Dzień bez Samochodu podczas Tygodnia Mobilności.

Zeroemisyjne pojazdy komunikacji miejskiej to nie tylko cisza ale i czystość powietrza i odpoczynek dla naszego organizmu - mówi Czesław Kordel prezes MZK Wejherowo.

fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM

Dzisiaj otwieramy nowy rozdział, jest to początek zmiany związanej i z flotą pojazdów ale też z pewną organizacją pracy, bo te autobusy elektryczne wymagają innego podejścia do organizacji linii, które wynika z konieczności ładowania akumulatorów. Ten autobus jest pierwszym z czterech autobusów elektrycznych, którymi spółka MZK będzie dysponować, a usłyszeliśmy również dzisiaj, że są również plany zaangażowania się w projekt autobusów o napędzie wodorowym - dodaje Beata Rutkiewicz zastępca prezydenta Wejherowa

Wydarzenie było również możliwością zaprezentowania nowej hali, która powstała w miejscu zniszczonego w wyniku pożaru w lutym ubiegłego roku starego budynku. Nowa hala jest już przygotowana pod obsługę autobusów zeroemisyjnych zarówno elektrycznych jak i wodorowych.

Autobus elektryczny, który wyróżniać się będzie zielonymi tablicami rejestracyjnymi, na linie komunikacyjne w Wejherowie wyruszy w piątek (23 września).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...