22.09.2022 10:15 1 JD

"Żeglarstwo to pasja, przyroda i relaks". Startują Pomorskie Żagle Wiedzy

mat. Portal Samorządu Województwa Pomorskiego

W piątek (23 września) odbędą się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego połączone z piknikiem edukacyjnym w Centrum Usług Turystycznych oraz Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach przy ulicy Stolema.

Wydarzenie rozpocznie się o 9.00 odprawą zawodników i rozdaniem pakietów startowych, a godzinę później nastąpi otwarcie regat, w których wystartują zarówno młodzi adepci żeglarstwa ze szkół biorących udział w Programie Edukacji Morskiej, włodarze pomorskich gmin oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Żeglarstwo to pasja, przyroda i relaks, ale też odpowiedzialność i pokonywanie własnych słabości. Sam jestem żeglarzem i wiem ile radości i satysfakcji daje wspólne żeglowanie. Cieszę się, że młodzi Pomorzanie próbują swoich sił na wodzie – mówi marszałek Struk.

Samorządowcy wystartują w specjalnym wyścigu o 14.00. Po zmaganiach na wodzie odbędzie się koncert szantowy, po zakończeniu którego ogłoszone zostaną wyniki regat i odbędzie się wręczenie nagród.

Zarówno regaty jak i piknik mają charakter zamknięty i mogą w nich brać udział zarejestrowani wcześniej uczestnicy. Więcej informacji na stronie organizatora.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Programu Edukacji Morskiej, a regaty będą realizowane na łódkach zakupionych w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem”.

mat. Portal Samorządu Województwa Pomorskiego


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...