22.09.2022 09:00 3 JD

Nowe boiska w gminie Wejherowo

fot. Daniel Zaputowicz / TTM

W trzech miejscowościach w gminie Wejherowo ku końcowi zmierzają prace związane z budową wielofunkcyjnych boisk szkolnych. Nowe obiekty sportowe powstają w przy szkołach w Orlu, Zbychowie i Górze.

W Orlu prace są najbardziej zaawansowane i jesteśmy na końcowym etapie realizacji projektu. Ta inwestycja z pewnością wpłynie na lekcje wychowania fizycznego ale również będzie miejscem integracji lokalnej społeczności - mówi wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski.

fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM

Obiekt sportowy składać się będzie z wielofunkcyjnego boiska, które przystosowane będzie do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną czy koszykówkę.

Dzięki temu obiektowi będziemy mogli naszych uczniów jak najlepiej przygotować do zawodów sportowych, z czego bardzo się cieszę ponieważ nasze dzieci od lat osiągają sukcesy i są nagradzane wyróżnieniami na najbardziej usportowioną szkołę wiejską w województwie pomorskim - dodaje dyrektor Szkoły Podstawowej w Orlu Krzysztof Grzenia.

Boisko w Górze wykonane zostanie w tej samej technologi jak to w Orlu, natomiast w Zbychowie powstaną dwa obiekty - boisko trawiaste i syntetyczne. Prace na wszystkich obiektach mają zostać ukończone najpóźniej w pierwszym miesiącu przyszłego roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24