20.09.2022 15:55 11 PM/KPP Wejherowo

Pędził przez Rumię i stracił prawo jazdy

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. KPP Wejherowo

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 10 puntami karnymi.

Wczoraj przed godziną 22:00 policjanci ruchu drogowego skontrolowali 36-letniego-mężczyznę, z powiatu stargardzkiego, kierowcę samochodu volkswagen passat, który przekroczył prędkość o 53 km/h, ponieważ na obowiązującej pięćdziesiątce jechał z prędkością 103 km/h. W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymują takiemu kierowcy prawo jazdy. Termin zatrzymania uprawnień wynosi 3 miesiące. Tak też było w tym przypadku - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Mężczyzna za wykroczenie drogowe polegające na przekroczeniu prędkości o 53km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi.

Jeśli po odzyskaniu uprawnień kierowca ponownie przekroczy prędkość od 51-60 km/h, to w przypadku recydywy zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...