19.09.2022 14:02 33 PM/TTM

Sprzęt w nagrodę za przygotowanie szczepień. OSP Luzino z nowym wyposażeniem

Fot. Marek Trybański/TTM

„To była nagroda za szczepienia przeciw Covid-19.” Strażacy z OSP Luzino między innymi dzięki wsparciu gminy mogli zakupić nowy sprzęt.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentowała pod koniec ubiegłego tygodnia nowy sprzęt, który udało się w tym roku pozyskać dzięki środkom z różnych źródeł.

Prezentujemy sprzęt, który udało nam się zakupić w tym roku z dotacji gminy Luzino oraz sponsorów – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Sławomir Miotk, naczelnik OSP Luzino.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Do druhów z Luzina trafił sprzęt do gaszenia pożarów wewnętrznych, który znajduje się na samochodzie ford, quad, ubrania specjalne dla strażaków, defibrylator, narzędzie hydrauliczne, czujniki i aparat powietrzny.

Rada gminy przekazała 500 tysięcy złotych na ten zakup. To była nagroda za szczepienia przeciw Covid-19, strażacy włożyli wiele serca i pracy nie tylko żeby zorganizować szczepienia, ale też żeby dostarczyć ludziom żywność, dostarczyć ludziom maseczki. Nasi strażacy w tej chwili wyjeżdżają w ciągu trzech minut do zdarzenia, a tych zdarzeń jest coraz więcej - mówi Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino

Na budynku jednostki, w ramach podziękowania za wsparcie odsłonięte zostały pamiątkowe tabliczki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...