16.09.2022 15:55 0 JD

'Tutaj historię Stolema opowiadają ludzie'. Powstała książka na 30-lecie klubu

fot. TTM

Stolem Gniewino skończył 30 lat. Z tej okazji ukazała się książka "Stolem sportowa duma Gniewina" autorstwa Tomasza Dołotko - wieloletniego trenera pierwszej drużyny a aktualnie trenera grup młodzieżowych gniewińskiego klubu.

W książce opisane są losy klubu od momentu powstania do grudnia 2021 roku. Tabele, zdjęcia, wyniki meczów oraz fragmenty, które napisali sami zawodnicy zarówno aktualnie występujący w drużynie jak również ci, którzy w Stolemie grali przed wielu laty, to tylko część ciekawostek, które można przeczytać w dziele trenera Dołtko:

To nie jest książka ściśle dokumentalna, tutaj historię Stolema opowiadają ludzie: zawodnicy, trenerzy czy działacze, a ja jestem takim narratorem, który przedstawia tło historyczne, społeczne, sportowe. Myślę, że jest to ciekawa pozycja, zwłaszcza dla sympatyków naszego klubu - mówi autor książki, trener Tomasz Dołotko.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM

W publikacji znalazł się również najnowszy rozdział w historii Stolema, czyli utworzenie akademii szkolącej zawodników i zawodniczki od najmłodszych lat jak również powstanie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Nie mogło zabraknąć kroku milowego jakim dla Stolema Gniewino było powstanie stadionu wraz z bazą treningową.

Drużyna Stolema Gniewino aktualnie występuje w piłkarskiej trzeciej lidze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24