10.09.2022 17:10 9 AB

Nie żyje Andrzej Remiszewski, były wiceprezydent Wejherowa

źródło: Polski Związek Żeglarski

W nocy z piątku na sobotę (9-10 września) zmarł Andrzej Remiszewski, działacz Solidarności, były radny i wiceprezydent Wejherowa w latach 1990-1995. O śmierci działacza poinformował Jerzy Budnik.

Andrzej Remiszewski w 1989 roku był współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego w Wejherowie, a rok później Wejherowskiego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". W latach 1990-1994 działacz był radnym w radzie miasta Wejherowo, natomiast w latach 1990-1995 był zastępcą prezydenta Wejherowa Jerzego Budnika.

Andrzeju, Drogi Przyjacielu, dziękuję Tobie z całego serca za Twoje osobiste zaangażowanie w przemiany ustrojowe w naszym kraju, w tworzenie fundamentów samorządności i społeczeństwa obywatelskiego, a ostatnio w obronę demokracji, a także za wymierny wkład w rozwój naszego miasta - wspomina Jerzy Budnik, były prezydent Wejherowa. - Dziękuję Tobie także za lojalną współpracę i za to, że na pierwszym miejscu zawsze stawiałeś dobro wspólne, nigdy swoje. Przeszliśmy trudne chwile, ale nigdy się na Tobie nie zawiodłem. Pogrążonej w żałobie rodzinie ś. p. Andrzeja, jego bliskim, przyjaciołom i znajomym, składam wyrazy najszczerszego współczucia.

Życiową pasją Andrzeja Remiszewskiego było żeglarstwo. Jak podaje Polski Związek Żeglarski, jego jacht Tequila często można było spotkać na Zatoce Gdańskiej.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na wieczną wachtę wielce zasłużonego dla polskiego żeglarstwa Andrzeja Remiszewskiego. Jachtowy Kapitan Żeglugi Wielkiej, okrętowiec, człowiek morza oddany w szczególności Bałtykowi - informuje Polski Związek Żeglarski.

Andrzej Remiszewski miał 71 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24