Gmina Krokowa wzbogaciła się o nowy pojazd marki ford, który będzie przewoził osoby niepełnosprawne. "Nasze samochody były bardzo zasłużone, udało nam się te flotę odnowić" - mówi wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki.
Zakup był możliwy dzięki pozyskaniu środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.
— Samochód kosztował w sumie 194 tysiące złotych. 105 tysięcy otrzymaliśmy z funduszu dla osób niepełnosprawnych na likwidację barier transportowych dla takich osób. Dzięki powiatowi puckiemu udało się podpisać tę umowę. 70 tysięcy otrzymaliśmy z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. To wszystko spowodowało, że gmina dołożyła parę tysięcy do tego samochodu - mówi Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.
[galeria]
— Tego typu wsparcie realizujemy od roku 2003. Nie maleje ilość autobusów, które dofinansowujemy corocznie. W tym roku na Pomorzu dofinansowanie trafi do 73 projektów. Ważne jest, żeby osoby z niepełnosprawnością funkcjonowały nie tylko z perspektywy domu. Ważne, żeby mogły wyjść i funkcjonować jak najbardziej samodzielnie - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Dariusz Majorek, dyrektor pomorskiego oddziału PFRON.
Dzięki pojazdowi, dzieci z niepełnosprawnością będą mogły przemieszczać się do swoich placówek znajdujących się m.in. w Pucku, Gdyni czy Rumi. W sumie do powiatu puckiego trafią trzy nowe środki transportu.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.