25.08.2022 14:00 16 AB/TTM

'Gdy głupota bierze górę nad zwykłym rozsądkiem' - śmieci w Wejherowie

źródło: SM Wejherowo

Wejherowska straż miejska informuje o kolejnych śmieciach, tym razem pozostawionych na przystanku MZK przy ulicy Tartacznej w Wejherowie. "Śmieci , które powinny być segregowane i trafiać do kontenerów i na zorganizowane wysypiska śmieci, trafiają do lasów i w miejsca publiczne" - informuje Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej.

Ostatnio worki ze śmieciami i odpady budowlane, prawdopodobnie z gminy Wejherowo, tak bynajmniej wynika z ich wewnętrznej zawartości, nie trafiły tam gdzie ich miejsce, a na przystanek MZK przy ulicy Tartacznej w Wejherowie - relacjonuje Zenon Hinca.

źródło: SM Wejherowo źródło: SM Wejherowo źródło: SM Wejherowo źródło: SM Wejherowo źródło: SM Wejherowo źródło: SM Wejherowo źródło: SM Wejherowo

W sprawie pozostawionych śmieci prowadzone są czynności wyjaśniające, w celu ukarania czynu. Jak informuje straż miejska, w niektórych porzuconych odpadach znajdują się faktury i inne dokumenty zawierające często dane wrażliwe. Po tych danych straż często ustala właściciela pozostawionych śmieci.

Nie zawsze on sam je podrzuca podatnikom innej gminy, ale zleca ich wywózkę firmom remontującym mieszkanie czy dom. Ci nie mają zawartych umów, kasują za odbiór śmieci właściciela, a potem po najmniejszej linii oporu śmieci podrzucają do lasów lub w inne miejsca. A tak nie powinno być. Jak wynika m.in. z regulaminu utrzymania czystości porządku w gminie Wejherowo, odpady budowlano-rozbiórkowe należy gromadzić w specjalnych kontenerach lub workach, uniemożliwiających pylenie - dodaje Hinca.

Czytaj również: Śmieją się z Janusza na plaży, a sami nie świecą przykładem


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...