19.08.2022 16:00 18 PM

Z powodu remontu będą utrudnienia na ulicy Przemysłowej w Wejherowie

Fot. Marek Trybański/TTM

Wkrótce rozpoczną się prace na ulicy Przemysłowej w Wejherowie. Prowadzenie inwestycji wiąże się ze zmianami organizacji ruchu. Pierwsze utrudnienia czekają kierowców od 24 sierpnia.

Czytaj również: Ulica Przemysłowa po remoncie

Ostatnio przeprowadzony remont ulicy Przemysłowej zakończył się w okolicach starej cementowni. W tej chwili prace będą obejmowały kolejny odcinek, aż do granicy gminy Wejherowo. Powstanie również rondo na skrzyżowaniu ulicy Przemysłowej i Szkolnej. Inwestycja obejmuje wymianę nawierzchni, budowę chodników, ścieżki rowerowej i zatok autobusowych.

Ze względu na charakterystykę prowadzonych prac zmiana organizacji ruchu polegać będzie na całkowitym zamykaniu ruchu na poszczególnych odcinkach. Prace zostały podzielone na trzy etapy – informuje Zarząd Drogowy Dla Powiatu Wejherowskiego i Puckiego.

Etap pierwszy będzie oznaczał zamknięcie odcinka ulicy Przemysłowej od zjazdu do firmy budowlanej Almares do ulicy Tartacznej. Drugi etap to zamknięcie odcinka drogi w obrębie skrzyżowania ulicy Przemysłowej, Szkolnej i Tartacznej. Z kolei podczas prac przy trzecim etapie zostanie zamknięta ulica Tartaczna na odcinku około 100 metrów od skrzyżowania z ulicą Przemysłową w kierunku krajowej szóstki.

Etap I Etap I Etap I Etap II Etap II Etap II Etap III Etap III Etap III

Inwestycja ma zostać wykonana w ciągu czterech miesięcy. Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać do 30 listopada. Remontowany odcinek ma około 820 metrów. Koszt prac wynosi około 9,5 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24