19.08.2022 11:43 7 PM/SM Wejherowo

'Najprawdopodobniej pochodziły z kradzieży'. Pomidory trafiły do właściciela

Fot. SM Wejherowo

Podejrzanie zachowywali się na terenie ogródków działkowych w Wejherowie, a na widok nadjeżdżającego radiowozu ruszyli do ucieczki. Zgubili plecak, w którym były pomidory pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży. Właścicielka odebrała warzywa w siedzibie wejherowskiej straży miejskiej.

W Komendzie Straży Miejskiej w Wejherowie znajdowało się około 10 kg pomidorów malinówek. Pochodziły one prawdopodobnie z kradzieży z ogródków działkowych.

Z jakich działek nie wiadomo, bo ale jedno jest pewne, że w ich posiadanie weszło dwóch nieuprawnionych mężczyzn. Na teren ogrodów weszli, wykorzystując otwarcie bramy przez firmę wywożącą śmieci, gdyż wejście na ogród dla osób z zewnątrz jest zamknięte. Klucze do furtki posiadają jedynie właściciele działek ogrodowych - informuje Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej.

Podejrzanie zachowujących się na działkach mężczyzn zauważył jeden z działkowiczów. Wezwał ich do opuszczenia ogrodu. Ci jednak na wezwania nie reagowali.

Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo

Świadek powiadomił też straż miejską. Na widok nadjeżdżającego radiowozu mężczyźni ruszyli do ucieczki. Na jednej z alejek ogrodowych strażnicy znaleźli torbę wypełnioną pomidorami oraz plecak i telefon komórkowy. Po krótkiej penetracji terenu w obrębie rzeki zauważyli też jednego mężczyzn, który próbował zbiec. Został ujęty - dodaje Zenon Hinca.

Właścicielka znalezionych pomidorów odebrała je w Komendzie Straży Miejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24