11.08.2022 09:00 7 AB/KPP Wejherowo

Oszukano 89-latkę z Rumi metodą na 'czternastą emeryturę'

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

We wtorek (9 sierpnia) do 89-letniej mieszkanki Rumi weszła kobieta twierdząc, że musi dokonać badania kręgosłupa przed wypłatą czternastej emerytury. W wyniku oszustwa seniorka straciła 10 tysięcy złotych.

Nie bądźmy obojętni! Warto, aby każdy z nas rozmawiał z rodzicami i dziadkami o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać na co dzień oraz wskazać, jak mogą się przed nimi ustrzec - apeluje mł.asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej komendy.

Wejherowscy policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami, którzy stosują metody „na wnuczka” i „na policjanta”. Przypominają i apelują także o tym, że istnieją też inne sposoby na wyłudzenie pieniędzy od osób starszych. Do takiego przypadku doszło w Rumi, gdzie 89-latka została oszukana sposobem na „czternastą emeryturę".

Do mieszkania 89-latki weszła kobieta twierdząc, że musi dokonać badania kręgosłupa seniorki przed wypłatą jej czternastej emerytury. Oszustka pierw w rozmowie ustaliła, gdzie kobieta trzyma pieniądze, a następnie podniosła jej sweter zakrywając tym samym twarz. W trakcie rzekomego badania kręgosłupa, wykorzystując chwilę nieuwagi, seniorce skradziono 10 tysięcy złotych - dodaje Karolina Pruchniak.

Policja przestrzega również, że nadal działają osoby podające się np. za pracowników wodociągów, spółdzielni czy pomocy społecznej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...