09.08.2022 13:00 22 AB/Stoneman Triathlon

Triathloniści zakończą cykl Stoneman w Wejherowie

Fot. TTM/archiwum

W sobotę (13 sierpnia) triathloniści zagoszczą do Wejherowa podczas finałowej edycji cyklu Stoneman Triathlon. Zawodnicy na dystansie MEGA najpierw przepłyną 1,5 km w Jeziorze Zawiad, później przejadą 40 km rowerem, a na koniec zostanie im 5 km biegu do mety. W związku z rywalizacją przewidziane są utrudnienia w ruchu drogowym.

Czytaj także: Szemud: Kilkuset zawodników wystartowało na Stoneman Triathlon

Oprócz najdłuższego dystansu, czyli MEGA, triathloniści będą również startować na trasach MINI i SPRINT. Przewidziane są również zawody dla dzieci.

O godzinie 7:50 pod starostwo powiatowe w Wejherowie podjadą autobusy, które zawiozą uczestników do Bieszkowic. Zawodnicy rozpoczną rywalizację od trasy pływackiej wyznaczonej w Jeziorze Zawiad.

Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon Facebook.com/StoneMan Triathlon

Trasa rowerowa prowadzi przez drogi asfaltowe na wojewódzkiej 218 i wojewódzkiej 224. Organizatorzy przestrzegają uczestników przed niebezpiecznym odcinkiem trasy rowerowej umiejscowionym na skrzyżowaniu DW 218 i DW 224.

Ze względów bezpieczeństwa na styku pętli rowerowych wprowadzamy obowiązek zejścia z roweru i przeprowadzenia go 10 metrów przez wyznaczoną trasę. Niestosowanie się do tej zasady skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją - informują organizatorzy.

Bieg w całości prowadzi po alejkach spacerowych w Parku Majkowskiego w Wejherowie, natomiast meta zlokalizowana będzie w amfiteatrze.

W związku z triathlonem zmieni się organizacja ruchu drogowego. Jak informują organizatorzy, w godzinach 7:00-11:15 zamknięta będzie ulica Jeziorna w Bieszkowicach. Od godziny 9:45 do 13:00 zamknięta będzie droga od Parku Majkowskiego do Sopieszyna, natomiast w godzinach 9:45-11:15 zamknięciu ulegnie trasa na odcinku Bieszkowice - Nowy Dwór.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...