08.08.2022 09:22 1 WH/OSP Reda/Wejherowo 998

Pożary budynków w Wejherowie i Redzie

Fot. OSP Reda

W weekend doszło do pożarów budynków w Wejherowie przy ul. Gdańskiej oraz w Redzie przy ul. Wejherowskiej. Ponadto redzcy ochotnicy działali przy usunięciu plamy oleju i gaszeniu traw i zarośli przy ul. Brzozowej.

W piątek (5 sierpnia) strażacy, w tym OSP Reda, otrzymali wezwanie do plamy oleju na krajowej szóstce. Po kilku minutach pojawiło się kolejne zgłoszenie do pożaru trawy i zarośli przy ul. Brzozowej.

Z uwagi na to, iż ze zgłoszenia wynikało ze płomienie mają zbliżać się do zabudowań pierwszy zastęp udał się alarmowo na ulicę Brzozową. Na miejscu zgłoszenie potwierdzono, płonęły zarośla na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych. Działania objęły podanie dwóch prądów gaśniczych w natarciu a następnie dogaszenie pogorzeliska – relacjonują strażacy za pośrednictwem Facebooka. - Jednocześnie w remizie stawiła się obsada na drugi zastęp, który udał się na ulicę Wejherowską gdzie usuwał plamę substancji ropopochodnej zalegającej na jezdni. Na miejscu działał także zastęp GCBA z JRG Rumia a od strony Wejherowa działania prowadziła Wejherowska jednostka OSP.

Podczas powrotu strażacy otrzymali kolejny sygnał o pożarze pustostanu po dawnym hotelu przy krajowej szóstce. Jak informują, paliło się kilkanaście metrów kwadratowych śmieci.

Fot. OSP Reda Fot. Wejherowo 998 Fot. Wejherowo 998 Fot. Wejherowo 998 Fot. Wejherowo 998

Natomiast w sobotę (6 sierpnia) kilka minut po północy doszło do pożaru budynku przy ul. Gdańskiej w Wejherowie. Na miejscu działały 4 zastępy straży pożarnej, policja, straż miejska oraz pogotowie energetyczne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24