Politycy nie zabijajcie polskich mediów

06.08.2022 15:16 0 Kaja

Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim także w książce

Fot. Wydawnictwo AGORA

Zanim na wielkim ekranie pojawi się historia o duchownym z Pucka, chętni jej poznania, będą mogli chwycić za książkę. 'Johnny. Opowieść o księdzu Kaczkowskim' dostępna będzie 7 września.

"Johnny. Opowieść o księdzu Kaczkowskim" to powieść Macieja Kraszewskiego. Opisuje autentyczną historię spotkania dwóch mężczyzn z zupełnie różnych światów.

"Johnny" to historia o przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego, założyciela puckiego hospicjum, z Patrykiem Galewskim, recydywistą, dziś szefem kuchni. To historia, która chwyta za serce i inspiruje. Patryk nie miał łatwego startu w życiu. Karierę przestępcy rozpoczął mając zaledwie dwanaście lat. Wydawało się, że jego życie już zawsze będzie toczyć się w zawiasach między kolejnymi odsiadkami. Wszystko się zmienia, gdy wyrokiem sądu trafia do pracy w puckim hospicjum, gdzie poznaje ks. Jana Kaczkowskiego, który odmienia jego życie.

To właśnie ta historia stała się kanwą filmu pod tym samym tytułem, z Dawidem Ogrodnikiem i Piotrem Trojanem w rolach głównych. Premiera na wielkim ekranie odbędzie się podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się w dniach 12-17 września. Film prezentowany będzie w konkursie głównym, czyli walczyć będzie o Złote Lwy.

Książka "Johnny. Opowieść o księdzu Kaczkowskim" premierę będzie miała 7 września. Aktualnie trwa przedsprzedaż.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...