05.08.2022 15:04 3 WH

Trwa remont ulic Topolowej i Jodłowej w Redzie

Fot. zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W Redzie trwają prace na ul. Topolowej i Jodłowej. Pojawi się nowa sieć wodociągowa, nawierzchnia na drodze i chodniki. Ponadto przy ul. Jodłowej zostaną wybudowane zatoki parkingowe. Remont ma zakończyć się najpóźniej na początku 2023 roku.

Przypomnijmy, że na początku czerwca Reda otrzymała 5,7 mln złotych z programu Polski Ład na modernizację ulic Topolowa i Jodłowa w Ciechocinie.

Zobacz także: Dwie osiedlowe drogi w Redzie Ciechocinie zostaną przebudowane

Prace trwają na ul. Topolowej i Jodłowej. Budowana jest nowa sieć wodociągowa. To powoduje chwilowe przerwy w dostawie wody. Jak informuje magistrat, PEWiK przygotował dla mieszkańców beczkowóz z wodą pitną. Woda w kranach bez zakłóceń pojawia się zazwyczaj około godziny 15:00.

Informacje o przerwach w dostawie wody można znaleźć na stronie PEWiK Gdynia. Na czas remontu zmieniono organizację ruchu, a to wiążę się także z problemem z dojazdem do posesji. Urząd podkreśla, że mieszkańcy są na bieżąco informowani.

Był tam stary wodociąg, teraz wymieniany jest na nowy. Od razu robiona jest sieć sanitarna przy okazji remontu – mówi w rozmowie z nami Marek Kopicki, kierownik referatu inwestycji i inżynierii miejskiej.

Ulica Topolowa zostanie wyłożona kostką, będzie też nowy chodnik. Natomiast na Jodłowej pojawi się asfalt. Z jednej strony będzie ścieżka dla pieszych, a z drugiej - zatoki postojowe. Ma to rozwiązać problem parkowania samochodów na chodniku.

Zobacz także: Reda: Zbyt duża liczba aut utrudnia życie mieszkańcom

Łączny koszt prac to 6,7 mln złotych. Umowa z wykonawcą ma potrwać do stycznia 2023 roku, ale urzędnicy zakładają, że remont zakończy się szybciej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...