04.08.2022 15:00 50 AB/KPP Puck

Zaatakował Ukraińca kijem bejsbolowym, bo przeszkadzała mu głośna muzyka

źródło: KPP Puck

Uderzał 24-latka w głowę kijem bejsbolowym. Dzielnicowi zatrzymali 27-latka, który zaatakował Ukraińca powodując u niego złamania. Przyczyną ataku była zbyt głośna muzyka, którą puszczał pokrzywdzony.

Do pobicia 24-letniego obywatela Ukrainy doszło pod koniec czerwca na jednej z posesji na Helu.

Na miejsce dyżurny od razu skierował patrol funkcjonariuszy, którzy ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez nieznaną osobę. Sprawca miał uderzyć 24-latka kilka razy w głowę kijem bejsbolowym. Zaatakował, bo przeszkadzała mu zbyt głośna muzyka - relacjonuje mł.asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck

Poszkodowany z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Sprawą zajęli się dzielnicowi z Juraty st.sierż. Maciej Redlin oraz mł.asp. Piotr Bolda, którzy wytypowali osobę podejrzaną o popełnienie przestępstwa.

Funkcjonariusze zatrzymali 27-latka z powiatu puckiego, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Mundurowi po przeszukaniu jego mieszkania zabezpieczyli narzędzie przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów śledczy ogłosił zatrzymanemu zarzut uszkodzenia ciała 24-latka oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - dodaje Brzeziński.

**Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. **


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...