03.08.2022 11:00 18 AB/Szpitale Pomorskie COVID-19

W wejherowskim szpitalu ponownie ruszył punkt szczepień

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM archiwum

Od początku sierpnia w trzech placówkach Szpitali Pomorskich ponownie zostały uruchomione punkty szczepień przeciw Covid-19. W Wejherowie będzie można się zaszczepić we wtorki i czwartki w godzinach 10:00-14:00.

Czytaj także: W Polsce odnotowano najwięcej zakażeń od końca marca

W środę (3 sierpnia) punkt szczepień zostanie uruchomiony również w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, a w czwartek (4 sierpnia) w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. W Szpitalu Specjalistycznym im F. Ceynowy w Wejherowie szczepienia ruszyły we wtorek (2 sierpnia). Zainteresowani mogą rejestrować się telefonicznie w określonych godzinach pracy placówek.

W pierwszej kolejności będą szczepione osoby zarejestrowane. W miarę możliwości placówki przyjmą też chętnych bez wcześniejszej rejestracji. Uwaga, szczepienia dla dzieci do 16. roku życia odbywają się tylko w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy - informują Szpitale Pomorskie.

Do punktu szczepień w Wejherowie można rejestrować się telefonicznie pod numerem telefonu 224 800 700 oraz 605 523 383. Numer jest czynny tylko w godzinach pracy punktu, który będzie otwarty we wtorki i czwartki od 10:00 do 14:00.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował również, że najprawdopodobniej od początku września czwarta dawka przypominająca będzie dostępna dla osób powyżej 18. roku życia.

— Już 750 tys. osób z grup 60+ i 12+ z obniżoną odpornością zarejestrowało się na 4. dawkę szczepienia przeciw Covid-19. Aż 300 tys. z nich przyjęło szczepionkę. Wszystko wskazuje na to, że 4. dawka dla szerszej populacji, przynajmniej 18+, będzie dostępna z początkiem września - informuje na Twitterze Adam Niedzielski, minister zdrowia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...