14.09.2022 14:00 6 AB/TTM

Sprzedają odnowione klamoty - dochód przekażą na cele charytatywne

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Szafki, stoły, książki czy lampy - te i inne przedmioty w odświeżonej wersji będzie można kupić podczas drugiej edycji Galerii Wejherowskie Klamoty. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 4 czerwca. W sumie zebrano wtedy 3127 złotych na organizacje pożytku publicznego.

Czytaj także: Klamoty w odświeżonej wersji

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przedmioty, które nadają się do ponownego użycia można przywozić do Ekofabryki lub do punktów PSZOK. Po selekcji pracownicy naprawiają przedmiot i wstawiają go do Galerii Wejherowskie Klamoty.

Musimy ocenić czy nadają się do naprawy. Są też przedmioty, które niestety nie nadają się do niczego i stają się odpadem. Nasi pracownicy oceniają, czy te przedmioty można naprawić, a dopiero jak je zaklasyfikujemy, wtedy możemy je przyjąć tutaj w Ekofabryce - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Małgorzata Henning, dyrektor Ekofabryki. - Największym zainteresowaniem mimo wszystko cieszą się meble, szafki, stoły, książki i różnego rodzaju przedmioty, które nadają się do domu.

Druga edycja wydarzenia odbędzie się 17 września. Od godziny 9:00 będzie można zakupić przedmiot i tym samym wspomóc instytucje charytatywne. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany organizacjom działającym lokalnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24