01.08.2022 14:00 4 AB/TTM

Blisko 150 zawodników pobiegło w Półmaratonie Ziemi Puckiej

Fot. Marek Trybański/TTM

Trzynasty już Półmaraton Ziemi Puckiej przeszedł do historii. 150 zawodników nie tylko z Pucka, ale również spoza powiatu zdecydowało się sprawdzić swoje siły na dystansie półmaratonu. „Bieganie to przede wszystkim dla mnie radość, wynik jest drugorzędną sprawą” - mówi biegaczka Anna.

Bieg odbył się w sobotę (30 lipca). Półmaraton ma już trzynastoletnią tradycję, natomiast we wcześniejszych latach rywalizacja odbywała się na dystansie pełnego maratonu.

Mamy długą tradycję tego biegu, wcześniej odbyło się 25 maratonów. Od 13 lat jest tutaj półmaraton. Myślę, że ten dystans jest bardziej osiągalny dla wielu osób. Teraz kiedy jest moda na bieganie, mamy większe zainteresowanie. Już od kilku lat ten półmaraton organizuje nasz MOKSiR. Całe wydarzenie przez te wszystkie lata zostało wzbogacone o nowe elementy m.in. bieg malucha - mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

W rywalizacji najmłodszych pobiegło około 50 dzieci, dla których bieg nie był jedyną atrakcją. Na wydarzeniu odbyły się pokazy ratownictwa i policji. Dzieci mogły również zjeść lody czy watę cukrową.

Tegoroczna trasa była zmieniona ze względu na duży ruch na głównych drogach.

Zmieniliśmy trasę, żeby główne drogi były przejezdne i żeby nie było kłopotów z komunikacją dla naszych turystów i mieszkańców - dodaje Hanna Pruchniewska.

Biegniemy po fajnym terenie przez Błądzikowo, Osłonino, Rzucewo wzdłuż zatoki, biegniemy też trochę lasem i trochę przez Puck. Teren jest bardzo zróżnicowany, mamy różną nawierzchnię. Myślę, że zawodnicy lubią przyjeżdżać do nas do Pucka i tutaj biegać - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Janusz Klimczuk, dyrektor MOKSiR Puck.

Byłam na półmaratonie 10 lat temu i teraz ponownie przyjechałam się sprawdzić. Bieganie to przede wszystkim dla mnie radość, wynik jest drugorzędną sprawą - mówi zawodniczka Anna.

Po ukończeniu biegu, uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe medale.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...