30.07.2022 18:00 7 AB/TTM

Puchar Polski Strongman: Krzysztof Radzikowski i Robert Burneika w Mechelinkach

Fot. Karina Labuda/TTM

W sobotę (30 lipca) w Mechelinkach odbył się Puchar Polski Strongman 2022. Ośmiu zawodników z całej Polski rywalizowało ze sobą w pięciu siłowych konkurencjach. Oprócz zawodów były również pokazy m.in. w trójboju siłowym.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja Siłacze Pomorza.

Fajnie się patrzy jak ludzie dźwigają olbrzymie ciężary. Zawsze ludzie zastanawiają się jak taki zwykły człowiek jest w stanie przenieść 250 – 300 kg, albo podnieść wielką kulę betonową - mówi Marcin Kacnerski, organizator Pucharu Polski Strongman Mechelinki.

Wcześniej zawody strongman w gminie Kosakowo odbyły się w 2019 roku.

W 2019 mieliśmy pierwsze takie zawody strongman w gminie Kosakowo. Chcieliśmy to kontynuować, niestety w 2020 roku wybuchła pandemia i ta impreza nie mogła być kontynuowana. W tym roku postanowiliśmy, że zorganizujemy tę imprezę i dzisiaj te zawody się odbywają - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach. Cała rywalizacje poprowadził sędzia Krzysztof Radzikowski, a gościem specjalnym imprezy był Robert Burneika. Oprócz wyczynów najsilniejszych ludzi w Polsce, kibice mieli okazję zobaczyć pokazy w trójboju siłowym, a także bicie rekordu w martwym ciągu, którego podjął się 73-letni Jan Łuka.

Całą rywalizację wygrał Szymon Holesiński, drugi był Paweł Piskorz a trzeci Marcin Schabowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24