28.07.2022 08:00 0 AB/TTM

Darmowe zajęcia żeglarskie w gminie Krokowa

Fot. Marek Trybański/TTM

„Żagle w górę, czas na kulturę” - to darmowe zajęcia żeglarskie dla każdego bez względu na wiek. Kurs odbywa się na przełomie lipca i sierpnia, a będzie się składał z nauki żeglarstwa oraz z rejsów po jeziorze z przewodnikiem.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Projekt „Żagle w górę, czas na kulturę” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zajęcia odbywają się w Lubkowie.

Chcemy nawiązać do tradycji żeglarskich w gminie Krokowa na jeziorze Żarnowieckim. Położenie nadmorskie i posiadanie trzech przystani żeglarskich zobowiązuje. W zajęciach weźmie udział około 100 osób. Na kurs składają się nauki żeglarstwa ale też rejsy z przewodnikiem - mówi Krzysztof Obszyński, dyrektor Krokowskiego Centrum Kultury w Krokowej.

W zajęciach swoją obecność zadeklarowali nie tylko mieszkańcy, ale również turyści. Nadal można się zapisywać w Krokowskim Centrum Kultury w Krokowej.

Jeżdżę do Dębek od 25 lat. Kiedy się dowiedziałem, że ruszają kursy dla dzieci, postanowiłem, żeby mój syn spróbował i wziął w nich udział. Na szczęście są też kursy dla dorosłych - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Maciej z Krakowa.

Naszym głównym celem jest to, żeby nauczyć adeptów dobrze i bezpiecznie żeglować. Chcielibyśmy, żeby po jakimś czasie jak przekażemy im wiedzę, sami tutaj przyszli, wzięli łódkę i żeglowali - mówi Krzysztof Stromski, instruktor.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24